Léčba akné

Chcete se léčit nebo uzdravit? Oblíbená otázka MUDr. Jana Hnízdila. Konvenční medicína se dostává do úzkých a selhává, vč. dermatologů. Proč? Prostě proto, že jsme se až příliš mnoho odvrátili od přírody a nedáme na selský rozum. Až příliš spoléháme na farmacii, medicínu a nejnovější výzkumy. Přitom mnohé z civizilačních chorob jsou prosté a nejlepším řešením je návrat k přírodě a zdravému rozumu.

Hygiena

Přílišná hygiena založená na chemických přípravcích se může sice jevit jako optimální, ale bohužel tomu tak není. Voda z kohoutku není pro naši pleť příliš vhodá, mnohem lepší jsou micerální vody (zejména v péči o pleť v obličeji). Skvělé zkušenosti máme s kosmetikou BIODERMA a jejich pleťovou vodou pro mastnou pleť Sebium H2O, příp. pro dámy pak čistící a odličovací micelární voda na citlivou pleť Sensibio AR H20. Aknicare v nabídce micerální vody nemá, ale není důvod nedoporučit kvalitní a fungující produkty pro mastnou pleť s nadměrnou tvorbou mazu, která je tak typická pro akné.

Micerální vody jsou pro mytí pokožky postižené akné mnohem lepší než voda kohoutková

Dalším problémem jsou i mýdla, která nejsou pro čištění aknózní pleti také příliš vhodná. U dívek samozřejmě makeup, který ucpává póry a může stát tak trochu za hromaděním kožního mazu a sníženou schopnosti pokožky "dýchat". V tomto směru je potřeba doporučit skutečně selský rozum - přílišné mytí pokožku dehydratuje a zároveň odstraňuje ochranný film. I proto by měli lidé trpící akné preferovat střídmost v mytí postižených míst a preferovat micerální vody před vodou kohoutkovou, jejíž vlastnosti a pH nejsou optimální.

Strava a životní styl

Nadměrná konzumace nezdravých jídel (zejména těch smažených a fastfoodových), přepalovaných tuků, konzervovaných výrobků a obecně člověkem průmyslově připravených "rádobyjídel" není tím pravým ořechovým ani v případě léčby akné. Stejně jako u ostatních nemocí - nejen kožních - bychom měli dbát na pestrou a vyvýženou stravu založenou na přirozených zdrojích jako jsou vejce, ryby, ořechy, rýže, brambory, ovoce, zelenina atd. Díky tomu se dostaneme kromě makronutrientů (tuky, sacharidy, bílkoviny) i ke zdrojům mikronutrientů (vitamíny, minerály, enzymy), které jsou v konvenční stravě dnešního světa velmi omezené.

Konkrétně pro účely léčby akné doporučujeme přidat fermentované a kysané výrobky jako jsou acidofilní a kefírová mléka, tofu, tempeh apod. Velmi prospěšné jsou kopřivové a mátové čaje nebo pampeliška lékařská, která čistí krev. Dají se koupit v každé lékárně, prodejnách se zdravou výživou, ale i v supermarketech a stojí pár korun. Jejich pomoc v léčbě akné je však nezastupitelná.

Samozřejmě není od věci občas pročistit organimus pomocí cílených půstů s využitím zeleninových šťáv nebo jiných druhů detoxikace organismu, kterých je nespočetně. Základem je však pročištění trávicího traktu, který je těžištěm Vaši vlastní přirozené imunity. A imunita je další elementárním faktorem úspěchu v léčbě akné. Vzhledem k tomu, že stav akné komplikují záněty kůže, bakterie a především kvasinky, je dobré dát si do pořádku imunitu a ne ji podrývat použitím antibiotik, což je jedna z oblíbených metod léčby dermatologů. Sice může dočasně fungovat, ale výsledky nejsou trvalé a především podrývá Vaši imunitu, což je to nejcennější, co v rámci svého zdraví máte. Mnohem lepší je imunitu posilovat - ať už suplementováním vitaminů, minerálů, výváženou stravou, otužování nebo čímkoliv jiným.

Tohle Vám bohužel řekne jen málokterý dermatolog a lékař, ale je to alfa a omega úspěchu. Čistý, plně mineralizovaný, zásaditý a velmi imunní organismus zažije potíže s akné jen zřídka. Aktuální trendy jsou však bohužel jiné - strava je založena na přemíře cukru, který vyživuje kvasinky a podporuje všechny kožní nemoci vč. akné. Naopak druhý trend spočívající v omezování živočišných tuků (které jsou mimochodem pro člověka přirozené a tvoří základ jeho stravy od nepaměti) likviduje zdraví populace snad ještě více. Díky nedostatku kvalitních tuků chybí lidem vitaminy A, D, E, K2 a další. Namísto nízkotučného jogurtu si tak raději dejte plnotučný farmářský jogurt, namísto polotučného mléka to v BIO kvalitě s obsahem tuku klidně i 4%. Nebojte se másla, vařte s klidným svědomím na sádle, dopřejte se často avokáda... Díky tukům budete zdraví a ne naopak, jak to tvrdí zvrácená konvenční medicína, která už je dávno za zenitem.

Tradiční radou pro lidi trpící akné je vyhýbat se stresům. Nadměrný a častý stres musí z těla ven a občas to jde přes pokožku - nevěříte? Nemusíte. Kdo věří, ten se možná uzdraví, protože i placebo má na úspěšné léčbě akné svůj podíl. A my plně souhlasíme s MUDr. Hnízdilem v tom, že psychosomatika je jedním z východisek pro budoucí léčbu mnoha nemocí. Věř a tvá víra tě vyléčí. Dostatek spánku, relaxace, přirozený pohyb a eliminování starostí/stresu/argese/závisti a dalších negativ pomůže víc, než si myslíte.

Kosmetika na akné

Cože, až teď se něco dozvím o AKNICARE? Ano, protože lidé jsou příliš pohodlní a léky ani kosmetika je nespasí. Cože? Chtěli jste slyšet něco jiného? Nemožné na počkání a zázraky do zítra? Voda, kterou pijeme už není taková, jak bývala (i přes všechny čističky odpadních vod je plná hormonů, které prostě dosud odfiltrovat neumíme). Vzduch, který dýcháme, už není tak životadárný, jako býval. Půda, ze které pochází velká část naší stravy, už neobsahuje ani zdaleka tolik minerálů, jako dříve. Naopak obsahuje často mnoho látek, které nám spíš škodí. Díky tomu je také obsah vitaminů a minerálů v ovoci/zelenině výrazně nižší než býval. Ekologie je sprosté slovo a mezilidské vztahy na bodu mrazu. Duchovní hodnoty zanedbáváme a naopak roste honba za majetkem, pozlátkem a dalšími nesmysly. Za auto jsme ochotni utratit statisíce, ale do svého zdraví a imunity nic - na to máme přeci zdravotnictví a platíme si pojištění. Vážně? Jak smutné!

Přípravků na akné je na trhu relativně dost. Značka AKNICARE se odlišuje na několika úrovních. Jednak staví na bázi přírodních ingrediencí a její produkty jsou dlouhodobě klinicky testované. Díky tomu jsou velmi bezpečné, což někteří prodejci opomíjejí a ve snaze eliminovat akné naopak podrývají zdraví nemocných jinde, např. nadměrným zatěžováním jater nebo snižováním již zmíněné imunity. Druhou zásadní odlišností u většiny přípravků AKNICARE, které jsou určené pro léčbu akné, je obsah GT peptide-10. Dle medicínského výzkumu eliminuje tento peptid v kombinaci s triethyl citrátem až 92% bakterií (vč. kvasinek) v kožním biofilmu. Odkaz uvádíme proto, že AKNICARE staví na transparentnosti a důvěryhodnosti svých produktů. Díky tomu v Anglii poskytuje na své produkty 100% garanci vrácení peněz. V ČR zatím taková možnost bohužel prozatím není.

Jediným výhradním distributorem kosmetiky AKNICARE pro Česko je největší obchod na trhu s kosmetikou a parfémy Parfums.cz (dnes nově Notino.cz). Produkty značky Aknicare si tam můžete pořídit za skvělé ceny a oproti přímé objednávce z Anglie ušetříte dost na poštovném. Všechny preparáty jsou skladem, expedice většinou do druhého dne a zákaznická podpora excelentní.

Chci se uzdravit a vyléčit akné

Čistí rychle

Unikátní síla přípravků Aknicare je založena nejen na cíleném odstranění povrchových projevů akné, ale i řešení příčiny, která je hlouběji pod povrchem.

Více než 92% úspěšnost

SkinMed garantuje výsledky díky rozsáhlým klinickým testům provedených v Anglii. Produkty doporučují dermatologové v celé EU.

Klinicky testováno

SkinMed Ltd. je jedním z největších producentů dermakosmetiky na světě a na veškeré své produkty má lékařské licence a oprávnění.

GT peptide-10

Zcela nový a převratný objev v dermatologii dokáže řešit potíže s kožním mazem, suchou pokožkou a zcela eliminovat výskyt kvasinek přímo v místě potíží.

Lepší než antibiotika

Bakterie a kvasinky u kožních onemocnění odstraní Aknicare rychleji než běžná antibiotika. Díky objevu peptidů, které jsou budoucností v léčbě mnoha nemocí.

Výsledky mluví za vše

Ve Velké Británii poskytuje SkinMed na přípravky Aknicare 100% garanci vrácení peněz, což zatím nikdo jiný neudělal. Ohlasy zákazníků mluví za vše.